Karaincir Rehberi

Karaincir, Bodrum yarımadasındaki Akyarlar tatil beldesinde bulunur. Bodrum merkeze yaklaşık 15 km mesafede bulunan Karaincir, adını eskiden bölgede bolca yetişen incirlerden almıştır. Genellikle sessiz, sakin ve kalabalıklardan uzak bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir tatil beldesidir.

Nasıl Gidilir?

Karaincir, Bodrum yarımadasında Akyarlar tatil beldesi içindedir. Bodrum merkezden minibüslerle ulaşım sağlanabilir. Bodrum otogardan, yaklaşık 15 dakikada bir tüm tatil beldelerine gitmek için hareket eden minibüsler mevcuttur. Karaincir’e gitmek isteyenler, bu minibüsleri kullanabilir.

Muğla merkezden Karancir’e gitmek için önce Bodrum merkeze gelmek gerekir. Buradan minibüslerle Karaincir’e gidilir.

Milas-Bodrum Havaalanı’ndan Bodrum’a gelen ziyaretçiler ise, havaalanından hareket eden servisleri kullanarak Bodrum otogara geldikten sonra, otogardan minibüslere binip ulaşım sağlayabilirler.

Ulaşımda ayrıca ticari taksi ve araç kiralama seçenekleri de vardır.

Neler Yapılır?

Karaincir, Bodrum’un en sık tercih edilen plajlarından Karaincir Plajı ile ünlüdür. 500 metre uzunluğundaki plajı ve sahil kenarında konumlandırılmış restoran ve kafeleri ile gelenleri oldukça memnun bırakan bir tatil beldesidir. Denizin oldukça serin olması ve kumsalı ile yaz aylarında güzel ve keyifli bir tatil sunuyor. Bölgenin rüzgâr almaması nedeniyle denizi de oldukça sakin ve dalgasız. Ayrıca birden derinleşmeyen yapısı da yüzmeyi yeni öğrenenler ve çocuklu aileler için ideal. Özellikle denizin pırıl pırıl bir temizliğe ve berraklığa sahip olması da Karaincir’e ayrıca tercih edilen popüler beldelerden biri olma özelliğini kazandırıyor.

Karaincir’in merkezi ise oldukça mütevazı bir görünüme sahip. Bu yönüyle Bodrum merkezle kıyaslandığında, daha dingin bir atmosfere sahip olduğu söylenebilir.

Karaincir, sakin ve huzurlu ortamı, en sık tercih edilen plajlardan biri olan Karaincir Plajı ve doğal güzellikleriyle, gelen turistlere oldukça memnun kalacakları bir tatil imkânı sağlıyor.

İLGİLİ YAZILAR

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş
Share on pinterest
Pinterest ile Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp'ta Paylaş
Share on linkedin
Linkdin'de Paylaş
Share on email
Eposta ile Paylaş

Yorum Yazın

Yunan Adalarına Hızlı Feribot

6 Katamaran, 2400 koltuk kapasitesi ile, Ege’nin en büyük filosu