Bodrum’da Ulaşım

Her sezon hem yurt içi hem yurt dışından ağırladığı binlerce turist ile önemli bir turizm merkezi olan Bodrum, kara yolu, hava yolu ve deniz yolu ulaşım imkânlarıyla gitmek isteyen herkese farklı alternatifler sunuyor.

Deniz Yolu

Deniz yolu ile ulaşımda Yunan adaları ile Bodrum arasında ve Didim, Datça ve Dalyan gibi yerler ile Bodrum arasında feribot seferleri düzenlenmektedir.

Hava Yolu

Hava yolu ulaşımını ise Milas-Bodrum Havaalanı sağlıyor. Havaalanı, Bodrum merkeze yaklaşık 35 km uzaklıktadır ve ilçe merkezine servislerle ya da Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği saat başı otobüslerle gidilebilmektedir.

Kara Yolu

Kara yolunu tercih etmek isteyenler ise tüm illerden düzenlenen otobüs seferlerini kullanabilirler. Bodrum Otobüs Terminali ilçe merkezindedir ve buradan Bodrum’un tüm tatil beldelerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Bodrum’da Şehir İçi Ulaşım

Bodrum’da düzenli şehir içi ulaşım ağı, gelenlere şehirde gezmeyi kolaylaştırıyor.

Bodrum’a özel aracınızla gelmediyseniz araç kiralayarak, taksi tutarak ya da minibüslerle gitmek istediğiniz yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Turistik bir bölge olması nedeniyle Bodrum’da ulaşım biraz pahalı olsa da, ulaşım alternatifleri sayesinde gitmek istediğiniz yere bütçenize uygun maliyetlerle yolculuk yapma imkânınız var. Bodrum’da sürekli olarak taksi kullanmanız biraz maliyetli olacağından, toplu taşımanın olmadığı sahillere ulaşımda araç kiralamanın daha makul olacağı söylenebilir.

Araç kiralamak istemiyorsanız da minibüslerle kolay bir şekilde istediğiniz birçok yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Bodrum otogardan yaklaşık 15 dakikada bir kalkan minibüsler var. Minibüsler Bodrum’un birçok tatil merkezine ulaşım imkânı sağlıyor.

Otogardan kalkan minibüslerle; Bitez, Ortakent, Yahşi Gürece, İslamhaneleri, Akyarlar, Gündoğan, Dereköy, Gümüşlük, Turgutreis, Göltürkbükü, Yalıkavak, Mumcular, Milas, Yalıçiflik ve Gümbet ile Muğla merkez ve Yatağan’a gidebilirsiniz. Minibüs ücret tarifeleri, gidilecek yere göre farklılıklar gösterebilir.

Muğla merkezden Bodrum’a ulaşımda ise otobüs seferleri düzenlenmektedir.

İLGİLİ YAZILAR

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş
Share on pinterest
Pinterest ile Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp'ta Paylaş
Share on linkedin
Linkdin'de Paylaş
Share on email
Eposta ile Paylaş

Yorum Yazın