İçmeler Rehberi

İçmeler, Bodrum’un tatil beldelerinden biridir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği bir adres olan İçmeler, mevki olarak Bodrum yarımadasının dışında yer alıyor. Adanın girişinin güneyinde yer alan ve bir sahil beldesi olan İçmeler’in hemen arkası ise ormanlıktır. Bu özelliğiyle Bodrum’un birçok beldesinde olduğu gibi, hem yeşilin hem de mavinin tam ortasında harika bir konumda bulunuyor.

İçmeler, lokasyon olarak Bodrum merkeze oldukça yakın bir mevkidedir. Bodrum merkeze yaklaşık 2-3 km mesafede bulunan İçmeler, bu yönüyle tatilcilere oldukça avantajlı bir tatil imkânı sunuyor. İçmeler’den kolaylıkla ve çok kısa sürede Bodrum merkeze gidilebilir ve Bodrum merkezin her türlü imkânınlarından yararlanılabilir.

Nasıl Gidilir?

İçmeler, Bodrum merkeze yaklaşık 3 km’lik oldukça yakın bir mesafededir. Bodrum merkezden İçmeler’e ulaşım için, otogardan yaklaşık 15 dakikada bir hareket eden minibüsler kullanılmaktadır. Ayrıca ticari taksilerle de ulaşım mümkünken, araç kiralama olanakları da mevcuttur.

Milas-Bodrum Havaalanı’ndan Bodrum’a gelen misafirler ise, yolcuları havaalanından Bodrum merkeze kadar götüren havaalanı servislerini kullanabilirler. Bu servislerle Bodrum merkeze geldikten sonra, yine otogaardan minibüslerle İçmeler’e ulaşım sağlanabilir.

Neler Yapılır?

Yerli ve yabancı turistlerin tatil yaptığı İçmeler, mavi bayrak ödüllü plajları ve yeşil doğasıyla deniz, kum ve Güneş’in keyfini yaşatıyor.

İçmeler’de yer alan birçok otel ve pansiyon, yerli ve yabancı turistlere konaklama olanağı sunuyor. İçmeler’de gündüz denize girip yüzebilir ya da güzel bir doğa yürüyüşü yapılabilir. Müzik ve eğlence sevenler için ise gece kulüpleri mevcuttur.

İçmeler’in Bodrum merkeze oldukça yakın olması, aktivite olanaklarını da çeşitlendiriyor. İçmeler’den kolaylıkla ve kısa sürede Bodrum merkeze gidilebilir, merkezdeki birçok tarihi mekân gezilebilir, çarşı ve alışveriş merkezlerinde alışveriş yapılabilir, eğlence kulüpleri, festival ve etkinlikler gibi aktivitelerden de yararlanılabilir.

İLGİLİ YAZILAR

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş
Share on pinterest
Pinterest ile Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp'ta Paylaş
Share on linkedin
Linkdin'de Paylaş
Share on email
Eposta ile Paylaş

Yorum Yazın

Yunan Adalarına Hızlı Feribot

6 Katamaran, 2400 koltuk kapasitesi ile, Ege’nin en büyük filosu