Bodrum’da Tekne Turları

Bodrum’da tatil için vazgeçilmez aktivitelerden biri tekne turları. Bodrum Merkez, Gümbet, Bitez, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Türkbükü, Torba, Güvercinlik ve Yalıçiftlik gibi iskelelerden kalkan bu günübirlik ve her şey dahil turlara siz de katılabilirsiniz. Turlar, Bodrum yarımadasının tamamını kapsıyor.

Tur boyunca çalan müzikler ve tekne içerisindeki etkinliklerle çocuklu ailelerin, arkadaş ortamıyla eğlenmeye gelenlerin, çiftlerin vs. gönül rahatlığıyla katılıp iyi vakit geçirebileceği bir aktivite.

Teknelerin boyutuna göre sakinlik oranı da değişiyor tabii. Büyük tekneleri daha çok gençler tercih ederken, daha küçük kalanları grup halinde yer ayırtanlar ya da daha sakin bir tur isteyenler tercih edebiliyor.

Tekneler hakkında kısaca bilgi verecek olursak, tekneler genel olarak 10.00-11.00 civarında kalkıyor ve saat 18.00 gibi iskeleye dönüyor. Her şey dahil turlarda öğle yemeği (genelde tavuk, makarna ve salata), akşam üstü çay ve kek ikramı bulunuyor. İçecekler tekneden tekneye değişmekle birlikte ekstra ücrete tabi tutuluyor. Her durulan koyda 30-40 dakikalık yüzme molası veriliyor.

Toplu ve her şey dahil turlar haricinde özel olarak tekne kiralayarak tura çıkabilirsiniz. Özel tekne turlarının fiyatları 1800 TL’den başlayarak teknenin konforuna ve kalktığı iskelesine göre değişiklik gösterebilir.

Bodrum ve Gümbet iskelesinden kalkan teknelerde Kara Ada, Kleopatra Sıcak su Mağarası, Meteor Çukuru, Poyraz Koyu ve Tavşan burnu ziyaret edilir.
Ayrıca Bodrum’dan kalkan tekne turlarından bazıları Orak adası turu da yapmakta. Orak adasına giderken birbirinden güzel mavi tonları ile yüzebileceğiniz 5 farklı yüzme molası veriyor. Her durakta serin ve farklı mavi tonlarıyla, balıklarla yüzebileceğiniz güzel bir tekne turu seçimi.

Turgutreis iskelesinden kalkan tekneler iki farklı tura gidiyor. Biri Güney diğeri Kuzey turu. Güney turunda Meteor plajı, Akvaryum, Dilek mağarası, Deve Plajında mola verilir. Bu duraklardan sadece Deve Plajında karaya çıktığınız için tekne turunda genel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmamanızı öneririz.
Kuzey turunda Çatal adası, Pırate adası, Bahar Koyu, Gümüşlük Sunkey City, Aşıklar Koyu gezilir.

Yalıkavak iskelesinden kalkan tekneler de iki farklı rota ile tura çıkıyor. Kuzey turunda Akvaryum, Dodo Plajı, Kaya Mezarları, Kızıl Ada, Xuma Plajı ziyaret edilirken; Güney turunda ise Kiremit Adası, Gümüşlük, Çavuş Adası, Koyunbaba Plajı, Hacı Mellem Plajı ziyaret ediliyor.

Her tur farklı durak içerebilir o sebeple online olarak değil de iskeleden tur içeriklerini öğrenerek rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İLGİLİ YAZILAR

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş
Share on pinterest
Pinterest ile Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp'ta Paylaş
Share on linkedin
Linkdin'de Paylaş
Share on email
Eposta ile Paylaş

Yorum Yazın

Yunan Adalarına Hızlı Feribot

6 Katamaran, 2400 koltuk kapasitesi ile, Ege’nin en büyük filosu