Bodrum Gece Hayatı

Yaz sezonu geldiğinde Bodrum’da gün bitmiyor. Gündüz; sahiller, plajlar, birbirinden güzel doğa harikası koyları, mavi ile yeşilin bir arada bulunduğu eşsiz güzellikleri görmek, huzurlu bir orman yürüyüşü yapmak, mandalina ve zeytin ağacı bahçelerini dolaşmak, kendine özgü dokusunu koruyan köylerini ziyaret etmek gibi yapılabilecek onlarca aktivite var. Tüm bu etkinlikler ile yerli ve yabancı turistlere unutulmaz bir gün geçirme olanağı sunuyor Bodrum. Ancak hava kararmaya başladığı zaman Bodrum’un gündüzü, nöbetini gece saatlerine devrediyor.

Gün içinde Bodrum, özellikle merkezi, oldukça hareketlidir, geceleri ise en az gündüzler kadar kalabalıktır ve hareketlilik devam eder; çünkü hava kararmaya başladığı anda Bodrum’un gece hayatı başlar ve sabaha kadar devam eder. Bodrum’un gece hayatında müzik ve eğlence ön plandadır. Üstelik herkese ve her zevke hitap eden eğlence mekânları ve farklı müzik tarzları ile eğlencenin adresi olarak tüm tatilcilere kapılarını açıyor.

Bodrum’da gece eğlence yerleri sabaha kadar açıktır. Bu nedenle sabaha kadar devam eden ulaşım sistemi vardır. Bodrum’da genellikle şehir içi ulaşımda kullanılan minibüsler ile eğlence mekânlarına ulaşım sağlamak oldukça kolay. Taksiler de vardır; ancak daha ucuz olduğu için genellikle minibüslerle ulaşım tercih edilmektedir. Her ne kadar ulaşım kolay olsa da, eğer Bodrum’da tatil süresince eğlence mekânları vazgeçilmez adreslerden olacaksa, ulaşım da düşünülerek konaklama yerini seçmekte yarar var.

Bodrum Eğlence Mekanları

Bodrum denilince akıllara gece hayatı, Bodrum’da gece hayatı denilince de akıllara meşhur Barlar Sokağı gelir. Bodrum’un hemen hemen tüm tatil beldelerinde bir kulüp, bar gibi bir eğlence mekânı bulmak mümkün; ancak hem Bodrum’un tam merkezinde olması hem de popüler isimlerin de tercih ettiği bir yer olması nedeniyle Barlar Sokağı en meşhur eğlence adresi olarak nam salmıştır. Bu sokak, onlarca bar ve diskonun yer aldığı bir eğlence adresidir. Üstelik barlar sokağının bulunduğu yerde gündüz alışveriş yapılabilecek hediyelik eşya dükkânları da vardır.

Barlar Sokağı’nda caz müzik, türkü, rock gibi çeşitli tarzlarda canlı müzik dinlenebilen farklı yerler olduğu gibi, dans için de mekânlar mevcut. Ayrıca ünlü isimlerin de eğlence için tercih ettiği ve konserler verdiği Barlar Sokağı’na yerli ve yabancı binlerce turist yaz aylarında akın etmektedir. İşte Bodrum merkezde yer alan birkaç popüler gece kulübü;

Küba Bar, Barlar Sokağı’nda yer alan popüler adreslerden biri. Akşam saatlerinde Bodrum Kale’si manzarasına karşı oldies müzikler, klasik ve caz müziği eşliğinde güzel bir akşam yemeği sunan restoran, gece saatlerinde ise müziğin artan sesiyle gece kulübü olarak sabaha kadar eğlenceye devam ediyor.

Kule Bar, rock müzik severlerin tercih edebileceği bir rock bar. Ünlü isimlerin de performanslarını sergilediği Kule Rock City Bar, birçok turistin ziyaret ettiği popüler mekânlardan biri.

Mandalin Bar, Barlar Sokağı’nda yer alan 100 yıllık ve restore edilmiş bir taş binada işletiliyor. Blues, funk, caz ve Latin müziklerinin canlı performanslarla misafirlerine sunulduğu Mandalin Sound, deniz kıyısında ve eğlencenin sevilen adreslerinden biri olarak misafirlerini ağırlıyor.

Karpuz Bar, yaz sezonunda canlı müzik performanslarıyla yerli ve yabancı turistlerin tercihi ve en çok bilinen eğlence mekânlarından biridir ve sadece yaz sezonunda değil, kışın da açık ve hizmet vermeye devam ediyor.

Moonlight Cafe Bar, deniz kıyısında ve Bodrum Kalesi’ni gören bir manzaraya sahiptir. İşletme 1989 yılından beri genç ve ileri yaşlardan herkese; cafe, bar ve plajdan oluşan yapısıyla hizmet veriyor.

Mavi Bar, Bodrum’da ilk açılan ve en popüler olan eğlence mekânlarından biridir. Ünlü isimlerin de geldiği mekân, sıcakkanlı işletmecilerinin misafirperverliği ile müdavimleri tarafından oldukça seviliyor.

Marina Yacht Club, Bodrum Limanı ile tarihi Bodrum Kalesi’ni gören eşsiz bir manzaraya sahip . Bodrum’un en gözde mekanlarından biri olan Marina Yacht Club, Bodrum’da kaliteli müzik dinlemek isteyenlerin uğrak noktalarından biri.

İLGİLİ YAZILAR

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş
Share on pinterest
Pinterest ile Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp'ta Paylaş
Share on linkedin
Linkdin'de Paylaş
Share on email
Eposta ile Paylaş

Yorum Yazın

Yunan Adalarına Hızlı Feribot

6 Katamaran, 2400 koltuk kapasitesi ile, Ege’nin en büyük filosu